Z życia Towarzystwa

Drodzy Koleżanki i Koledzy,


W czerwcu 2019 odbył się XXI-szy zjazd naszego Towarzystwa. Tym razem był on trochę inny, gdyż nadchodzący zjazd ESPEN wymusił nieco inną formułę (szczególnie małą liczbę sesji równoległych – a propos, ta zmiana wydała się Państwu korzystna i pewnie tak już zostanie w kolejnych latach. W tym roku Jachrankę odwiedziło ponad 480 osób, poza zjazdem odbyły się także: kurs domowego żywienia, kursy LLL, kolejny moduł i egzamin Szkoły, II Bieg POLSPENu i turniej tenisowy. Dziękuję Prelegentom, Uczestnikom, Komitetowi Organizacyjnemu i Naukowemu! Gratuluję zwycięzcom Biegu (Grzegorz Krawczyk) i turnieju tenisowego (Jacek Sobocki).
Gratuluję Absolwentom Polskiej Szkoły Żywienia Klinicznego i Metabolizmu: Dominice Orłowskiej-Kaczmarek i Dariuszowi Karoniowi.
Gratuluję Autorom najlepszej publikacji w Postępach Żywienia Klinicznego 2018 (Joanna Braszczyńska i Marek Kunecki)!
Do zobaczenia za rok – XXII Zjazd odbędzie się w 2020 roku w ostatni weekend maja, również w Jachrance.

W zakładce Aktualności na www.polspen.pl znajdziecie Państwo informacje o kolejnym ESPEN Course on Clinical Nutrition and Metabolism, który odbędzie się w listopadzie w Kranskiej Gorze (Slowenia) – serdecznie zapraszam do udziału, przypominam, że POLSPEN dysponuje 3 bezpłatnymi miejscami (trzeba tylko dojechać na własny koszt). Zgłoszenia proszę przesyłać pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Życzę udanych wakacji,
Stanisław Kłęk

Zamówienie podręcznika: Żywienie dojelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów

Zamówienie podręcznika: Farmaceutyczne Standardy Sporządzania Mieszanin do Żywienia Pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Zamówienie podręcznika: Żywienie pozajelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów

Zamówienie podręcznika: Praktyczny Przewodnik Po ONS oral nutrition support