Z życia Towarzystwa

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Jako, że niniejszy numer Postępów otrzymacie Państwo już w nowym roku, pragnę wykorzystać okazję i złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w 2019 roku! Bezapelacyjnie będzie to rok wielu ciekawych wydarzeń związanych z leczeniem żywieniowym.
Główne wydarzenie to oczywiście 41-szy Zjazd Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu (ESPEN). Odbędzie się on w Krakowie, w dniach 31 sierpnia – 3 września 2019. Właśnie rozpoczął działalność system nadsyłania streszczeń – więcej informacji pod www.espen.org, tam również znajdą Państwo informacje o rejestracji.
Zjazd naszego Towarzystwa odbędzie się w dniach 13-15 czerwca 2019, w tradycyjnym miejscu, czyli Hotelu Warszawianka w Jachrance. Więcej informacji zostanie podanych w marcu tego roku.
Inne wartościowe spotkania pierwszej połowy roku to:
V Sympozjum Terapia Żywieniowa w Onkologii (Bydgoszcz, 8 luty 2019)
II Warszawski Dzień Dietetyki Medycznej (11 kwietnia 2019)
XI Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w Gdyni (termin i szczegóły w najbliższych tygodniach na stronie naszego towarzystwa)
Żywienie i metabolizm będą obecne także podczas innych konferencji, dość wspomnieć w tym miejscu Konferencję Medycyny Praktycznej - Chirurgii (kwiecień 2019, Kraków) oraz Jubileuszowego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (PTChO, Warszawa, maj 2019)
Przypominam, że w dniu 15 XI 2018 w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Sekcji Domowego Żywienia Do- i Pozajelitowego POLSPEN, które ukonstytuowało Zarząd Sekcji i określiło cele działania. Prezesem Sekcji został wybrany dr med. Marcin Folwarski, a Członkami Zarządu zostali: dr med. Waldemar Szafrański oraz dr Agata Zoubek-Wójcik. Gratulacje! I oczywiście zapraszam do działania w Sekcji.
Przypominam Państwu, że egzemplarz Postępów Żywienia Klinicznego, który Państwo właśnie otrzymujecie, jest już ostatnim wydanym w wersji papierowej. Zgodnie z decyzją podjętą podczas Walnego Zgromadzenia Członków w 2018 roku, od bieżącego roku przechodzimy jedynie na wersję elektroniczną. Szczegóły wkrótce na stronie Towarzystwa i Wydawnictwa Scientifica.

Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz życzę wielu sukcesów w Nowym Roku,
Prof. dr hab. n. med. Stanisław Kłęk
(Prezes Polskiego Towarzystwa Żywienia Poajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu)

 

Warszawa, grudzień 2018

Zamówienie podręcznika: Żywienie dojelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów

Zamówienie podręcznika: Farmaceutyczne Standardy Sporządzania Mieszanin do Żywienia Pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Zamówienie podręcznika: Żywienie pozajelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów

Zamówienie podręcznika: Praktyczny Przewodnik Po ONS oral nutrition support