Z życia Towarzystwa

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

Wydarzenia ostatnich miesięcy to przede wszystkim XIX Zjazd naszego Towarzystwa – rekordowy pod względem frekwencji - w zjeździe wzięło udział 540 osób, co stanowi najlepszy wynik ostatnich lat. Bardzo dziękuję za udział. Mam nadzieję, że zarówno treść jak i forma przypadły Państwu do gustu, a zaproszeni Prelegenci nie zawiedli Państwa oczekiwań.

Ustalono termin Zjazdu w przyszłym roku – już teraz proszę zarezerwować termin 14-16 czerwca 2018 dla udziału w XX Jubileuszowym Zjeździe.

Niedawno zakończył się 39 Zjazd Europejskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego i Metabolizmu (ESPEN), który tym razem odbył się w Hadze. Zjazd był bardzo udany dla Polski, gdyż:

– zajęliśmy 10 miejsce jeśli chodzi o ilość wysłanych streszczeń

– połowa z tych doniesień była wyróżniona, a jedna była prezentacją ustną (prof. Jacek Sobocki)

– dr Aleksandra Kapała została wybrana przez Komisję Edukacyjną do wygłoszenia wykładu o roli suplementów diety w leczeniu choroby nowotworowej

– mgr Magdalena Piętka (Skawina) została stałym członkiem komitetu edukacyjnego ESPEN, czyli Educational and Clinical Practice Committee na okres 4 lat

W październiku rozpoczyna się IV edycja Studiów Podyplomowych w zakresu żywienia klinicznego i metabolizmu przy Collegium Medicum UJ pod egidą naszego Towarzystwa.

Zapraszamy również na Good Pharmaceutical Practices for Parenteral Nutrition Compounding ESPEN Experts’ Course, który odbędzie się w Krakowie/ Skawinie w dniach 3-4 listopada 2017. Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ponadto przypominam, że 41 Zjazd ESPEN odbędzie się w Polsce, w Krakowie, w terminie 30.08-3.09.2019

dr hab. med. Stanisław Kłęk

(Prezes Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu)

Zamówienie podręcznika: Żywienie dojelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów

Zamówienie podręcznika: Farmaceutyczne Standardy Sporządzania Mieszanin do Żywienia Pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Zamówienie podręcznika: Żywienie pozajelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów

Zamówienie podręcznika: Praktyczny Przewodnik Po ONS oral nutrition support