Wstępniak

 

Otyłość staje się coraz większym wyzwaniem zarówno dla lekarzy, jak i dietetyków. Problem wzrastającej liczby chorych dorosłych i dzieci z nadwagą i otyłością znalazł też swoje odzwierciedlenie w Postępach Żywienia Klinicznego. W bieżącym numerze naszego czasopisma możecie się Państwo zapoznać z dwoma artykułami omawiającymi ten problem. Biorąc pod uwagę wagę problemu, poważne konsekwencje jakie mogą wystąpić z powodu nadmiaru masy ciała, temat ten powinien zainteresować wszystkich specjalistów stykających się z tą grupą chorych. Niedożywienie jest problemem klinicznym, który pojawia się na łamach zarówno w tej, jak i w każdej poprzedniej edycji Postępów Żywienia Klinicznego. Mam nadzieję, że zainteresują Państwa prace dotyczące podaży białka, energii i proporcji jaka powinna być między nimi u ciężko chorych pacjentów oraz stanu zaopatrzenia w tiaminę chorych wymagających postępowania żywieniowego.

Obecny zeszyt Postępów Żywienia Klinicznego, kończąc kolejny rok wydawniczy, powinien dostarczyć Państwu wielu ciekawych informacji przydatnych w życiu zawodowym.

Wraz z całą Redakcją Postępów Żywienia Klinicznego składam Państwu życzenia zdrowia, szczęścia i zadowolenia z pracy zawodowej.

Jak zwykle zapraszam do nadsyłania swoich prac, które są najlepszą metodą dzielenia się swoimi doświadczeniami i wzajemnej edukacji.

 

 

Prof. dr hab. n. med. Ireneusz W. Krasnodębski 

Redaktor Naczelny

 

 

Zamówienie podręcznika: Żywienie dojelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów

Zamówienie podręcznika: Farmaceutyczne Standardy Sporządzania Mieszanin do Żywienia Pozajelitowego Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.

Zamówienie podręcznika: Żywienie pozajelitowe w domu. Podręcznik dla pacjentów

Zamówienie podręcznika: Praktyczny Przewodnik Po ONS oral nutrition support